CD submissions accepted! Guest writers always welcome!!

I started a quest to find terrific blues music and incredible musicianship when I was just a little kid. I also have a tremendous appreciation of fine musical instruments and equipment. One of my greatest joys all of my life was sharing my finds with my friends. I'm now publishing my journey. I hope that you come along!


Please email me at Info@Bmansbluesreport.com

Sunday, March 4, 2012

Sweet Home Chicago - Lubos Bena and Charlie Slavik


1995 Začína v rodnej Skalici na Slovensku ako gitarista a spevák skupiny Trdelník Band 1998 Hraje na rezofonickú gitaru a venuje sa akustickému blues 2002 Zakladá projekt Hudba v Meste v Skalici, ktorý získal špeciálne ocenenie za podporu koncertných podujatí, na ktorých pravidelne vystupujú bluesoví umelci 2005, 2006, 2008 Študijné pobyty v štátoch Teneessee, Arkansas, Louisiana, Alabama a Mississippi 2005 Ako prvý hudobník v histórii Slovenska oficiálne pozvaný hrať na juhu USA 2006 Ako prvý Slovák nahráva blues v Memphise 2008 Zapísaný v encyklopédii osôb Who is Who v Slovenskej republike medzi osobnosťami z hospodárstva, politiky, vedy, kultúry a umenia 2009 Cena primátora Mesta Skalica za vynikajúce výsledky dosahované na poli rozvoja mesta v oblasti kultúry 2010 Ocenenie Trnavského samosprávneho kraja za prínos v oblasti menšinových hudobných žánrov 2011 Účinkovanal a nahral hudbu "Dobré ráno blues" v českom filme Občanský průkaz. Ocenenia: Objav roka 2001, Bluesman roka 2004, Bluesman roka 2008. Zaujímavosti: Narodil sa a žije na Záhorí, rodisku Johna Dopyeru, vynálezcu rezofonickej gitary.
Like my Facebook Page, Post your video on my Wall or post your Photos of great blues events! Share your favorite posting and get more exposure for your favorites band! ”LIKE”

No comments:

Post a Comment